Мамандық таңдау — жоғары сынып оқушыларының ғана емес, оның ата-аналарының да мәселесі. Ата-аналар әдейі немесе әдейі емес, бірақ олардың бала таңдаған жолына елеулі әсер етеді. Көпшілік ойлағандай, таңдауына әсер ету жаман емес. Ең бастысы, бала өзінің жасына қарамастан жеке қалауы мен бақылау тәжірибесі бар тұлға болғандықтан, оған түпкілікті шешімді қабылдау құқығын бере отырып, оған агрессивті мәжбүрлеу арқылы әсер етпеген жөн. 5 сәуір күні «Көпсалалы индустриалды-техникалық колледж» мұғалімдерімен студентері Хамза атындағы №2 жалпы орта мектебіне кездесуге келді. Кездесуге 9 сыныптан барлық оқушылар, ата-аналарымен және сынып жетекшілер бірге қатысты. Келген колледж оқытушылары ризашылығын білдіріп, колледждің өкілдері өздерінің оқу орны, қалыптасу тарихы, дайындайтын негізгі мамандықтары, т.б. жөнінде түсіндіріп, өздерінің видеороликтерін ұсынды.